Szczeliwa dławnicy do wymagających aplikacji * Polvalve

BLOG

Start / Blog / Szczeliwa dławnicy do wymagających aplikacji

Szczeliwa dławnicy do wymagających aplikacji

7 października 2022

W przypadku bardzo gęstych płynów lub cząstek stałych do skutecznego zamykania/otwierania stosuje się zasuwy nożowe. Od blisko 94 lat technika odcinania jaką oferują zasuwy nożowe sprawia, że nadają się one zarówno do mediów ciekłych, jak i suchych, takich jak pulpa, szlam, biomasa, proszek, pył i różnego rodzaju odpadów.

Ze względu na różnorodne spektrum stosowania zasuw nożowych w szeroko pojętym przemyśle istotne stało się aby produkty nadążały za rosnącymi potrzebami i wymaganiami użytkowników. Mając na uwadze rozwój produktu oraz satysfakcję użytkowników wprowadziliśmy do oferty nowe rodzaje uszczelnień dławnicowych. W niektórych wymagających aplikacjach wadą standardowych pakietów dławnicowych (2 uszczelnienia PTFE + 1 o-ring gumowy) może być zjawisko oddzielania się oplotu od rdzenia gumowego oraz inne niepożądane uszkodzenia co w efekcie skutkuje koniecznością częstych przestojów w procesie technologicznym oraz generuje koszty, a nawet straty.

Wprowadzenie szerszego wachlarza pakietów dławnicowych umożliwia dobór nie tylko zasuwy wraz z uszczelnieniem noża ale również dobór odpowiedniego uszczelnienia dławnicy do konkretnej aplikacji i specyfiki medium. Zastosowanie właściwie dobranych pakietów dławnicowych

może zapewnić nawet czterokrotnie dłuższą szczelność dławnicy w porównaniu do standardowych uszczelnień PTFE. Ma to istotne znaczenie nie tylko przy zasuwach Tecofi do biogazu VG44-BIO , czy zasuwach bardziej uniwersalnych jak np. KG01/02 w aplikacji do pracy z popiołem ale również przy zasuwach dedykowanych do konkretnych zastosowań jak np. zasuwa nożowa szlamowa KG52/ KG12 przeznaczona do pracy z gęstymi mediami płynnymi mocno abrazyjnymi takimi jak szlam, zabrudzona woda górnicza, woda szara itp. Właściwy dobór pakietu dławnicowego może mieć także istotne znaczenie przy zasuwach silosowych KG06 do mediów sypkich, granulatów, proszków, popiołu, pyłu, zbóż czy pasz. Podobnie jest i przy zasuwach przelotowych KG03 które szczególnie sprawdzają się w papiernictwie oraz przemyśle cementowym.

 

W naszej ofercie znajdują się między innymi:

  • 2x uszczelnienie PTFE + 1x o-ring NBR / EPDM / FKM/ SILIKON do większości standardowych zastosowań
  • 2x uszczelnienie czyste uwłóknione PTFE z atestem PZH + 1x o-ring SILIKON FDA do przemysłu spożywczego
  • 3x uszczelnienie PTFE wzmacniane włóknem aramidowym (kevlarem) do mediów abrazyjnych
  • 3x uszczelnienie z grafitu ekspandowanego, w opcji wzmacnianego włóknem węglowym na narożach do wysokich temperatur

 

UDOSTĘPNIJ STRONĘ DALEJ

OSTATNIO DODANE

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Call Now Button