Napędy pneumatyczne Trutorq do zadań specjalnych * Polvalve

BLOG

Start / Blog / Napędy pneumatyczne Trutorq do zadań specjalnych

Napędy pneumatyczne Trutorq do zadań specjalnych

30 października 2023

 

Zasuwy nożowe z serią pneumatycznych siłowników liniowych z anodyzowanego aluminium dla przemysłu i biomasy

Bazując na dotychczasowych doświadczeniach doszliśmy do przekonania o konieczności wprowadzenia do oferty zasuw pneumatycznych wyposażonych w siłowniki Trutorq Italia do bardziej wymagających aplikacji i zastosowań środowiskowych.

 

 

Seria pneumatycznych siłowników liniowych została zaprojektowana głównie do obsługi zasuw nożowych z następującymi ekskluzywnymi funkcjami:

  • Cylinder siłownika wykonany z anodyzowanego profilu aluminiowego, pokrywy z aluminium malowane proszkowo, aby zapewnić odporność na środowisko korozyjne
  • Ciśnienie zasilania od 2 do 10 barów w trybie Double Effect i od 5 do 10 barów w trybie Single Effect
  • Montaż w miejscach niebezpiecznych (zgodnie z deklaracją ATEX)
  • Temperatura: od -30 °C do + 100 °C (opcja od -55 °C do + 140 °C)

Autorska linia zasuw nożowych Polvalve jest wyposażona w siłownik pneumatyczny serii ACL – dwustronnego działania (Double Effect) lub ACLS – jednostronnego działania (Single Effect) i została zaprojektowana tak, aby była niezawodna w trudnych warunkach pracy.

 

 

Dodatkowymi atutami oferowanych siłowników jest cylinder wyposażony w przyłącze Namur zgodny z VDI/VDE 3845 ułatwiając instalację zaworu elektromagnetycznego bezpośrednio na cylindrze. Na życzenie siłownik może być dostarczony z zabudowanym zaworem elektromagnetycznym w momencie dostawy.

Dodatkowo siłownik może być dostarczony z ogranicznikiem skoku, z fabrycznie zamontowanym magnesem. Zamontowana w siłowniku podkładka magnetyczna zapewnia możliwość zastosowania magnetycznego wyłącznika krańcowego wykrywającego pole magnetyczne przechodzące przez cylinder.

Cylinder standardowo posiada rowek „T”, co sprawia, że wyposażenie siłownika w magnetyczny wyłącznik krańcowy jest naprawdę łatwe. Montaż wyłącznika odbywa się za pomocą wyłącznie jednej śruby. Na życzenie siłowniki mogą być wyposażone w magnetyczne wyłączniki krańcowe standardowo oferowane w wersji dwu przewodowej i wersji trzyprzewodowej oraz ATEX.

UDOSTĘPNIJ STRONĘ DALEJ

OSTATNIO DODANE

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Call Now Button